Mayıs
30
2014

MEZOTERAPİ

 

Mezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir.Tam problemli bölgeye küçük miktarlarda enjekte edilen ilaç karışımının çok yüksek etkinliğe sahip olduğu esasına dayanır.

  • Vücut mezoterapisi,
  • Saç mezoterapisi,
  • Yüz mezoterapisi,     

Olarak üçe ayrılır vücudun ve cildin ihtiyacına göre uygulama yapılır.

 VÜCUT MEZOTERAPİSİ

Selülit tedavisi için yağ eritici,ödem çözücü,dolaşım düzenleyici ilaçlar kullanılır.Kollar,bacaklar,karın,kalça ve basen gibi bölgelerde lokal incelme ve selülit için tedavi 1  hafta aralıklarla , 6-12 seans uygulanır.

Seans sonlarında hastanın günlük hayatı etkilenmeden sosyal hayatına devam eder.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saçın ihtiyacı olan vitaminler,mineraller,aminoasitler,proteinler gibi maddeleri içeren ilaç kokteyllerinin mikro iğnecikler yardımıyla zerk edilmesi işlemidir.

Bu işlem saçların dökülmesini engellemek ve var olanları koruyup güçlendirip kontrol altına almak için hem kadın hem erkeklere güvenle uygulanabilir.

Tedavi süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1-2 hafta aralarla 10-12 seans uygulanır.Özellikle strese bağlı,gebelik sonrası,mevsimsel gibi oluşan ani saç dökülmelerinde etkili ve memnun edicidir.Seanslar sonunda saç  gelişimi için gerekli eksikler giderilerek daha hacimli,dolgun ve parlak saçlara sahip olunur.

YÜZ MEZOTERAPİSİ

Bir diğer adı mezolifting olan yüz mezoterapisi cilt yenileyen,nemlendiren,anti-aging etkisi olan,cilt kırışıklığı ve sarkmalarına etkili doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Mezolifting içerisinde hyaluronik asit,antioksidanlar,anti-aging özelliği olan vitaminler,mineraller ve aminoasitler içerir.    Bu karışım mikro iğnecikler yardımıyla cilt altına verilir.Faydalı maddelerin direkt cilt altına verilmesiyle cildin uyarılması kolajen ve elastin üretimini aktifleştirir ;ciltte nem artar ve yenilenir.

Uygulama 1-2 hafta aralıklarla ortalama 6-8 seans uygulanır. Boyun,dekolte ve yüz bölgesinde tedavi  sonunda ; cilt                           taze,dinlenmiş,elastikiyeti artmış,sarkmalar azalmış görülür. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Geri Dön

Copyright © 2012 Doktor Mukaddes Özcan Cilt Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı