DR. MUKADDES ÖZCAN

Nazilli’de doğan Mukaddes Özcan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Balıkesir ve Bursa’da pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde dermatoloji alanında uzmanlık eğitimi aldı. Bu dönemde mantar hastalıklarıyla ile ilgili önemli ölçüde deneyim kazandı ve tez konusu olarak da bu alanı seçti. Bilecik Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra Bursa’da Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü olarak görev yaptı. Bu görev kendisine frengi (sifiliz) ve cüzzam (lepra) hastalığı ile ilgili çalışma fırsatını verdi.

Bursa Devlet Hastanesinde dermatolog olarak çalışırken aynı zamanda kendi muayenehanesinde hasta kabul etmeye başladı. Bu deneyimleri Dr. Mukaddes Özcan kliniğinin temelini oluşturdu.

Devlet hizmetini noktaladıktan sonra tamamen muayenehane hekimliğine odaklanarak uzun yıllar boyunca hayalini kurduğu klinikte sağlık ve güzelliği bütünleştirmeyi hedefledi. Bu amaçla estetik alanındaki gelişmeleri yakından izledi, sürekli eğitimler alarak kendini geliştirdi. Bu uygulamanın ülkemizde yeni tanınmaya başladığı yıllarda Fransa'da mezoterapi eğitimi aldı. Gelişen botoks ve dolgu yöntemleriyle estetik uygulama alanlarını daha da genişletti.

Dr. Mukaddes Özcan, sağlıklı cildin güzel olduğu inanışıyla hareket ediyor ve ciltle ilgili estetik uygulamaların bu alanın uzmanı olan dermatologlarca yapılması gerektiğini düşünüyor. Bu düşünce onun kaliteyi her konunun üstünde tutan anlayışını vurguluyor. Otuz yıla yaklaşan uzmanlık deneyimiyle çalıştığı ve giderek hizmet alanını zenginleştiren yeni kliniğinde, sağlık ve güzelliği bütünleştirmekten büyük bir keyif alıyor.

Dünyayı görsel olarak algılamayı hekimlik sınırlarının ötesine taşıyan Mukaddes Özcan, fotoğraf ve resim alanında da üretmeye devam ediyor. Öğrencilik yıllarında başlayan çalışmalarını aldığı çeşitli eğitim ve paylaşımlarla geliştirirken gezgin ruhunu kaybetmeden her fırsatta boynunda fotoğraf makinesi yollara düşüyor. Varlıklarından çok keyif aldığı kendisi gibi gezgin ruhlu iki oğlu var.

Mukaddes ÖZCAN
Copyright © 2012 Doktor Mukaddes Özcan Cilt Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı